طراحی پست اینستاگرام2 دقیقه

عکس طراحی پست اینستاگرام

طراحی پست اینستاگرام

شبکه های اجتماعی به سرعت در حال گسترش هستند. در این خصوص باید در نظر داشته باشیم که اینستاگرام و یا تلگرام که یکی از مهترین ابزارها در شبکه های اجتماعی هستند و افراد زیادی را به خودشان جذب می کنند. در خصوص اینستاگرام باید در نظر داشته باشیم که این ابزار امکانات زیادی را در اختیار ما قرار می دهد،در این مقاله قصد داریم که به شما آموزش دهیم که طراحی پست اینستاگرام چه مزایایی دارد.

یکی از امکانات این است که با طراحی و ساخت پست های خلاقانه اینستاگرامی می توانیم کسب و کار خودمان را پوشش دهیم و در آمد بالایی داشته باشیم. در این مقاله قصد داریم طراحی پست اینستاگرام را از جهات مختلف بررسی کنیم پس تا انتها همراه ما باشید.

طراحی پست اینستاگرام چه اهمیتی دارد

در اینستاگرام شما با طراحی پست خوب می توانید کسب و کارتان را یک قدم نسبت به رقبایتان به جلو ببرید. باید در نظر داشته باشید که یک پست ویژگی هایی باید داشته باشد که در این مقاله به آن اشاره می کنیم. مورد اول به قالب پست ارتباط دارد.

اگر شما سعی کنید یک قالب خوبی برای پست های تان طراحی کنید از نظر گرافیکی می توانید اهمیت پست هایتان را بالا ببرید. یکی دیگر از عواملی که در طراحی پست اینستاگرام تاثیر دارد لوگو می باشد. معمولا لوگو در گوشه ای از پست قرار داده می شود ولی شما می توانید با استفاده از ابزارهای تدوین جلوه های قشنگی را به لوگو اضافه کنید.

جذابیت پست های اینستاگرام

همچنین یکی از مواردی که اهمیت طراحی پست را بالا می برد هزینه می باشد. شما می توانید از افرادی که در اینستاگرام حرفه ای هستند کمک بگیرید تا به شما نکاتی را ارائه دهند و شما از طریق این نکات خواهید توانست که به هدفتان در کسب و کارتان دست یابید. اگر موضوع پست  شما نیازهای بیشتر افراد جامعه را پوشش دهد باید بدانید که هر چه پست جذاب تر باشد و محتوای آن نیز جذاب باشد، مخاطبین بیشتری نیز جذب پیج شما خواهند شد.

همچنین باید بدانید که تولید یک پست خوب و با کیفیت می تواند حتی شما را در اکسپلور اینستاگرام نشان دهد. پس سعی کنید که در طراحی پست از نکات بسیار مهمی استفاده کنید تا جذابیت پست شما بالاتر رود و محتوای شما برای بیننده زیاد کسل کننده به نظر نرسد.

 

طراحی پست در راستای تبلیغ محصولات

طراحی پست در راستای تبلیغ محصولات

اگر کسب وکاری دارید و محصولاتی را به فروش می رسانید، باید در نظر داشته باشید که کسب وکار شما نیاز به تبلیغ هرروزه دارد. به عنوان مثال اگر پیچ هنری دارید و یا پیج شما محل فروش لوازم آرایشی می باشد باید بدانید که به طور کلی طراحی پست شما باید در راستای تبلیغ محصولات و خدماتی باشد که شما به مشتری عرضه می کنید.

البته باید در نظر داشته باشید که معمولا طراحی پست ها به طور کلی باید بر طبق یک سری قوانین انجام شوند تا اهمیت پست شما را نسبت به سایر پست ها بالاتر ببرند.  معمولا بهره گیری از ویژگی های گرافیکی می توانید باعث شود تا شما بتوانید جذاب ترین نوع پست را برای خودتان و کسب و کارتان بسازید. یکی دیگر از موارد نیز در این حوزه تجهیزات می باشد.

تجهیزاتی که شما برای فیلمبرداری و یا به طور کلی برای طراحی پست استفاده می کنید باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد و این مورد را نیز باید شما در نظر داشته باشید. مهمترین عاملی که پست شما را نسبت به سایر پست ها به افراد نشان می دهد بیشتر به عواملی ارتباط دارد که در این مقاله ما آن را خدمت شما ارائه کردیم.

یکی دیگر از اهداف در خصوص طراحی پست افزایش فالوور می باشد و با طراحی پست های با کیفیت شما به این هدف خواهید رسید.

 

عکس روش های طراحی پست اینستاگرام

روش های طراحی پست اینستاگرام؟

در خصوص طراحی پست اینستاگرام هر کسی راه و شیوه ای دارد. در این خصوص شما باید از راه های میان بر استفاده کنید. این راه های میان بر که ما آن ها را نام بردیم بیشتر به روش هایی ارتباط دارد که شما می توانید از آنها استفاده کنید و پست های جذاب را تولید کند.

طراحی پست با موبایل

راحت ترین و سریع ترین روش طراحی پست اینستاگرام استفاده از اپلیکیشن ها است اگر هیچ پیش زمینه ی در طراحی ندارید پیشنهاد ما استفاده از برنامه های موبایلی است، برای طراحی پست های ویدیوی پیشنهاد ما استفاده از برنامه های اینشات InShot ،کاین مستر KineMaster ،
فلیپ گرام Flipgram ، برای طراحی پست های عکس نوشته میتوانید از برنامه  پیکس آرت Picsart استفاده کنید.

طراحی پست با کامپیوتر(برای حرفه ی ها)

با استفاده از برنامه فتوشاپ می توانید پست های جذابی بسازید. این پست ها بیشتر به عنوان  پست هایی خواهند بود که جذابیت خاصی نیز دارند و باید آنها را در نظر داشته باشید. در خصوص عکس ها و یا موارد دیگر باید در ابتدا سبک هنری خودتان را انتخاب کنید. معمولا عکس هایی که به واقعیت شبیه تر هستند می توانند توجهات زیادی را به سوی پست شما جلب کنند، برای طراحی پست های ویدیوی نیز میتوانید از برنامه افترافکت استفاده کنید

بعد شما می توانید مرتبط با پستی که گذاشتید در داخل کپشن توضیحات لازم را بنویسید. این توضیحات بیشتر باید تصویر مورد نظر را پوشش دهد. شاید برخی عزیزان فکر کنند که طراحی پست فقط به صورت تصویر است ولی باید در نظر داشته باشید که به صورت ویدیویی نیز می توانید پست های جذابی تهیه کنید. به عنوان مثال شما در حوزه آموزش زبان فعالیت دارید.

قابلیت ریلز و چینش پست ها

در این خصوص شما قادر خواهید بود که پست هایی به صورت پست تهیه کنید، همچنین ریلز یکی از قابلیت هایی است که جدیدا به اینستاگرام اضافه شده است و باید آن را در نظر داشته باشید که در چند ثانیه می توانید مفهومی چند دقیقه ای را به مخاطب منتقل کنید. معمولا طراحی پست اینستاگرام به طور کلی باید بر مبنای قوانین و اصول انجام شود تا بتوانید ویو و یا لایک بیشتری برای پست های خودمان دریافت کنیم.

اگر کسب و کار بیشتر در حوزه های عملی است باید سعی کنید پست هایی را طراحی کنید که بتوانید نکات را به طور دقیق به مخاطب ارائه دهید. یکی دیگر از موارد در این خصوص مدیریت پیج نیز می باشد. مدیریت پیچ به طراحی پست اینستاگرام نیز ارتباط خواهد داشت چون نقش مدیر و یا ادمین به چینش پست های اینستاگرام نیز ارتباط دارد.

در خصوص چینش پست ها باید بدانید که از نظر روانشناسی و طراحی پست اینستاگرام مورد نظر هر فصلی و یا هر زمانی از روز رنگ خاصی را می طلبد به عنوان مثال در پاییز شما می توانید از ترکیب رنگ زرد و یا نارنجی برای ساخت قالب پست جهت طراحی پست استفاده کنید.

عکس روش های خلاقانه طراحی پست اینستگرام

روش های خلاقانه طراحی پست اینستاگرام

خلاقیت در طراحی اینستاگرام یکی از مواردی است که شما نیز باید آن را در نظر داشته باشید. خلاقیت در خصوص طراحی پست بیشتر به استفاده از راه هایی بر می گردد که شما نیز می توانید از آن استفاده کنید. طراحی پست  اگر خلاقانه انجام شود می تواند بر روند کسب در آمد شما نیز تاثیر گذار باشد.

در خصوص خلاقیت باید چند مورد را خدمت شما مطرح کنیم. مواردی مثل انتخاب قالب مناسب و یا ویژگی های گرافیکی نیز هستند که ما در قسمت های قبل به آن اشاره داشتیم. همچنین باید در نظر داشته باشید که استفاده از برخی تم ها برای طراحی پست می تواند خیلی از مشکلات شما را در جهت ایده پردازی برطرف کند.

به عنوان مثال در فصل بهار اگر شما می خواهید طراحی پست اینستاگرام را انجام دهید می توانید از تم بهار و یا نوروز استفاده کنید. این مورد بستگی به نوع پس نیز دارد، به عنوان مثال اگر پست شما عکس باشد تم باید جنبه بصری داشته باشد.

ولی اگر به صورت ویدیو باشد شما می توانید به صورت آهنگ های بهاری و نوروزی خلاقیت خود را در طراحی پست مورد نظرتان پیاده سازی نمایید که در نظر گرفتن این مورد بسیار مهم است. با توجه به این که با گذشت زمان همه چیز از حالت سنتی خارج می شود، باید سعی کنید از ویژگی های فانتزی نیز به درستی استفاده کنید.